Přírodní léky proti nevolnosti – Co jíst při nepohodě žaludku?

Co jíst při nevolnostech?
Při zvracení je důležité dbát na správnou stravu, která bude šetrná k žaludku a pomůže ho uzdravit. Zde je seznam potravin, které můžete jíst a pít při zvracení:

  • Nemastné ovesné a bramborové kaše
  • Vařená mrkev
  • Libové kuřecí maso
  • Nemastné vývary
  • Dětské piškoty
  • Banány
  • Rýže

Tyto potraviny jsou lehce stravitelné a mohou pomoci uklidnit žaludek během období zvracení. Je důležité konzumovat je v malých dávkách a pomalu, abyste minimalizovali riziko dalších potíží.

Jaké jsou vhodné léky proti nevolnosti?

Lék Dávkování Forma
KINEDRYL 25mg/30mg 10 tablet Léčivý přípravek
TRAVEL GUM 20 mg 10 kusů Léčivá žvýkací guma
BOIRON Cocculine 30 tablet Homeopatický lék
MEGAFYT Heřmánkový čaj porcovaný 20 sáčků Léčivý přípravek
MÁTOVÝ ČAJ 20X2.0GM Léčivý čaj

Chystáte se na cesty? Pro potíže se zvracením a nevolností můžete využít KINEDRYL nebo TRAVEL GUM, které jsou léčivými přípravky vhodnými pro tyto obtíže. Pokud preferujete homeopatii, můžete zvážit BOIRON Cocculine. Pro uklidnění trávicího systému je vhodný MEGAFYT Heřmánkový čaj nebo MÁTOVÝ ČAJ, které jsou také léčivými přípravky. Vyberte si podle svých preferencí a potřeb.

Doba trvání nevolnosti – jak dlouho to může trvat?

Ranní nevolnosti bývají typickým projevem těhotenství, obvykle začínají kolem 4. až 6. týdne těhotenství a trvají zhruba do poloviny 2. měsíce. Tento stav může být obtěžující, ale je důležité si uvědomit, že jde o běžný jev a většinou neohrožuje zdraví matky ani dítěte. Doporučuje se vyhledat lékařskou pomoc, pokud ranní nevolnosti vedou k dehydrataci nebo pokud matka ztrácí váhu v důsledku obtíží s jídlem.

Tipy pro zvládání ranních nevolností:
1. Konzumace menších porcí jídla po celý den.
2. Zkouška různých typů jídel a nápojů, abyste zjistili, co vám nejlépe vyhovuje.
3. Zajištění dostatečného odpočinku a spánku.
4. Vyhnání se silným vůním, které mohou vyvolat nevolnost.
See also:  Ze stresu do stresu - Jaké potíže vám způsobí příliš stresu?

Jaké prostředky zmírňují nevolnost a zvracení?

Léky na zvracení a nevolnost

Léčivý přípravek Dávkování Balení
BOIRON Cocculine 30 tablet Homeopatický lék 30 tablet
KINEDRYL 25mg/30mg 10 tablet Léčivý přípravek 10 tablet
MEGAFYT Heřmánkový čaj porcovaný 20 sáčků Léčivý přípravek 20 sáčků
TRAVEL GUM 20 mg léčivá žvýkací guma 10 kusů Léčivý přípravek 10 kusů
MÁTOVÝ ČAJ 20X2.0GM Léčivý čaj 20×2.0g

Pro léčbu zvracení a nevolnosti existuje několik dostupných léků a léčivých přípravků. Mezi ně patří BOIRON Cocculine, homeopatický lék ve formě 30 tablet, KINEDRYL obsahující 25mg/30mg ve 10 tabletech, MEGAFYT Heřmánkový čaj porcovaný do 20 sáčků, TRAVEL GUM jako léčivá žvýkací guma ve 10 kusech a MÁTOVÝ ČAJ ve formě 20×2.0g. Tyto přípravky mohou být užitečné při léčbě zvracení a nevolnosti.

Jak zvládnout nevolnost při cestování automobilem?

Zaujměte polohu blízko těžiště dopravního prostředku – přední část autobusu, přední sedadlo v autě, prostředek lodi, přední část letadla.

Dopravní prostředek Optimální poloha
Autobus Přední část
Auto Přední sedadlo
Loď Prostředek lodi
Letadlo Přední část

Seďte v polosedě, s mírně zakloněnou hlavou. Oči mějte zavřené nebo pozorujte vzdálený nepohyblivý předmět. Snažte se dívat ve směru jízdy a nepohybujte příliš hlavou.

Při cestování je důležité zaujmout správnou polohu pro minimalizaci nepříjemných pocitů spojených s pohybem. Ujistěte se, že sedíte v blízkosti těžiště dopravního prostředku a držte hlavu mírně zakloněnou. Pokud je to možné, zavřete oči nebo se zaměřte na nepohyblivý bod v dálce. Dbejte na to, abyste se dívali ve směru jízdy a omezili pohyby hlavy, co nejvíce to jde. Tímto způsobem můžete minimalizovat nepříjemné pocity spojené s pohybem a cestování.