Hubnutí v těhotenství – Skutečná pravda o tom, jak to ovlivňuje těhotenství

Hubnutí v těhotenství, aneb jak je to s hubnutím v těhotenství
Hubnutí bez příčiny může být známkou zdravotního problému a je důležité se poradit s lékařem. Existuje několik možných příčin neúmyslného hubnutí, včetně stresu, špatné stravy, nebo dokonce vážnějších zdravotních stavů. Pokud si všimnete neúmyslného hubnutí u sebe nebo u blízké osoby, je důležité vyhledat lékařskou pomoc.

 • Stres může způsobit neúmyslné hubnutí tím, že ovlivňuje chuť k jídlu a stravovací návyky.
 • Špatná strava, nedostatek živin nebo nedostatečný příjem potravy může vést k nechtěnému hubnutí.
 • Některé zdravotní stavy, jako například zažívací potíže, onemocnění štítné žlázy nebo infekce, mohou způsobit neúmyslné hubnutí.

Je důležité si uvědomit, že hubnutí během těhotenství je běžné a může být způsobeno změnami v těle. Během těhotenství je důležité pravidelně navštěvovat lékaře a konzultovat jakékoli změny na váze.

 1. Pravidelné návštěvy lékaře během těhotenství jsou důležité pro sledování zdraví matky i dítěte.
 2. Lékař bude sledovat přírůstky nebo úbytky na váze ženy během těhotenství.
 3. Je důležité konzultovat jakékoli změny na váze s gynekologem, aby bylo možné včas identifikovat případné problémy.

Jak zůstat v kondici během těhotenství?

Vhodné aerobní sporty pro těhotné

Podle odborníků jsou vhodnými aerobními sporty pro těhotné ženy aerobik, plavání, cvičení ve vodě, jízda na rotopedu a chůze na běžeckém páse. Je doporučeno cvičit třikrát až čtyřikrát týdně po dobu 30-40 minut. Je důležité začít pomalu a s nižší intenzitou, postupně zvyšovat náročnost cvičení a vždy naslouchat tělu.

Vhodné aerobní sporty pro těhotné Frekvence cvičení Doporučená doba cvičení
Aerobik, plavání, cvičení ve vodě, jízda na rotopedu, chůze na běžeckém páse 3-4x týdně 30-40 minut

Zvolené aktivity by měly být přizpůsobeny individuálním potřebám a pohodlí těhotné ženy. Při jakémkoli cvičení je důležité mít na paměti bezpečnost a pohodlí pro sebe i pro dítě.

See also:  Babské rady na bolest v krku, které fungují jako zázrak

Jak se zbavit břicha během těhotenství?

Pravidelným promašťováním pokožky olejem proti striím nebo tělovým máslem můžete částečně předejít vzniku strií a zvýšit její pružnost. Tímto způsobem také můžete minimalizovat nepříjemné svědění spojené se striemi. Doporučuje se začít s tímto rituálem co nejdříve, ideálně již v prvním trimestru těhotenství, a to jak ráno, tak večer. Pravidelná péče o pokožku může být klíčem k prevenci vzniku strií, a proto je důležité věnovat tomuto rituálu dostatečnou pozornost a pravidelnost.

Kromě promašťování pokožky je také důležité dbát na vyváženou stravu a dostatečný příjem tekutin, což může přispět k celkovému zdraví pokožky. Důležitou roli hraje také pravidelná fyzická aktivita, která podporuje krevní oběh a elasticitu pokožky. V kombinaci s správnou péčí o pokožku může tato kombinace faktorů pomoci minimalizovat vznik strií během těhotenství.

Přibírání váhy během těhotenství – kolik kilogramů?

Během těhotenství je důležité přibrat zdravým způsobem. Pro ženy s normální hmotností (BMI 20-24,9) se doporučuje přibrat 9-13 kilogramů. Ženy s podváhou by měly přibrat o něco více, zatímco obézním ženám se doporučuje omezit přírůstek na maximálně 9 kilogramů.

Kategorie Optimální přírůstek hmotnosti (kg)
Normální hmotnost (BMI 20-24,9) 9-13
Podváha O něco více než 13 kg
Obézní Maximálně 9

Je důležité, aby těhotné ženy konzultovaly s lékařem, jaký přírůstek hmotnosti je pro ně ideální, a aby se snažily udržovat vyváženou stravu a pravidelnou fyzickou aktivitu, aby podpořily zdraví svého dítěte i své vlastní.

Bezpečné cvičení během těhotenství – Co je zakázáno?

Určitě je důležité cvičit během těhotenství, ale je důležité dbát na to, aby cvičení nebylo příliš náročné. Zde je seznam cviků, které by měly být vyhýbat během těhotenství:

 • Hluboké dřepy
 • Předklony (mrtvý tah)
 • Cviky namáhající silově břicho a pánevní dno
 • Cviky tlakové, vyžadující zatínání břicha
 • Cviky v lehu na zádech
 • Cviky rotační
See also:  Jak psychika ovlivňuje proces hubnutí

Je důležité cvičit s mírnou zátěží a tělo nepřetěžovat. Mírná cvičení mohou být pro těhotné ženy velmi prospěšná, ale je důležité vyhnout se některým cvikům, které by mohly být příliš náročné na tělo.

Kdy dojde k poklesu břicha během těhotenství?

S blížícím se datem porodu se můžete postupně setkat s následujícími příznaky: bříško se snižuje. To je způsobeno tím, že dítě klesá hlouběji do pánve. Pokud je to Vaše první těhotenství, žaludek začne klesat asi 3– 4 týdny před porodem, ale pokud jste zkušená matka, břicho můžete mít nižší až těsně před porodem.

Kromě snižujícího se bříška můžete také začít pociťovat tlak na pánev a možná i menší potíže s dýcháním, protože dítě se připravuje na cestu ven. Je důležité být v této fázi těhotenství ve spojení se svým lékařem nebo porodní asistentkou, aby vám mohli poskytnout potřebné informace a podporu.

Užitečná informace! Zdravá strava a pravidelný pohyb jsou důležité pro udržení správné hmotnosti v těhotenství.

Proč je zakázáno zdvihat ruce během těhotenství?

Zvedání těžkých břemen během těhotenství

Během těhotenství je důležité dbát na opatrnost při zvedání a nošení těžkých břemen. Tlak, který vzniká ve středu těla při těchto činnostech, může být škodlivý jak pro matku, tak pro dítě. Při zvedání a nošení těžkých věcí se zapojují celé svalové skupiny břišních a zádových svalů, což může způsobit nadměrný tlak na dutinu břišní. Tento tlak může být rizikový pro správný vývoj plodu a zdraví matky.

Rizika zvedání těžkých břemen během těhotenství

Tlak na dutinu břišní při zvedání těžkých břemen může vést k různým komplikacím, včetně potenciálního poškození plodu. Je důležité si uvědomit, že těhotenství mění tělo ženy a zvyšuje náchylnost k poraněním. Proto je vhodné se vyvarovat zvedání těžkých břemen a v případě potřeby využít pomoc jiné osoby nebo vhodné technické pomůcky.

Důležité si pamatovat! Hubnutí v těhotenství by nemělo být cílem, pokud není doporučeno lékařem.

Jak potlačit pocit hladu během těhotenství?

Noční hlad během těhotenství je běžným jevem a není třeba se ho obávat. Doporučuje se přidat do večeře další porci jídla, která by měla obsahovat bílkoviny jako jogurt, kefír, sýr nebo šunku, doplněné o kousek zeleniny. Je také vhodné mít malou svačinku na nočním stolku, abyste předešli ranním nevolnostem.

See also:  7 tipů pro dokonalou hydrataci pleti v zimě

Pro zajištění pohodlného těhotenství je důležité dbát na vyváženou stravu a pravidelné stravovací návyky. Přidání další večeře s bílkovinami a zeleninou do jídelníčku může pomoci ukojit noční hlad a minimalizovat ranní nevolnosti. Mít malou svačinku po probuzení může také pomoci udržet hladinu energie a snížit nepříjemné pocity spojené s těhotenstvím.

Doporučený příjem kalorií pro těhotnou ženu

Kalorické potřeby plodu jsou výrazně nižší než u dospělého člověka. Je to asi 300 kcal denně. Průměrný energetický příjem těhotné by se měl tedy pohybovat kolem 2400 kcal denně.

 • Plod má denní kalorické potřeby kolem 300 kcal.
 • Těhotná žena by měla mít průměrný energetický příjem kolem 2400 kcal denně.